Aizvadīts vēl viens mācību gads

30.04.2019.

Gulbenes 2.vidusskola jau septiņus gadus piedalās profesionālās pilnveides izglītības programmā „Panākumu Universitāte”, katru mēnesi skolēni brauca uz lekcijām-diskusijām  un  reizi mācību gadā apmeklēja kādu uzņēmumu (šogad IT uzņēmumu ”ACCENTURE”).„Panākumu Universitāte” ir  akreditēta profesionālās pilnveides izglītības programma jauniešiem. Programmas mērķis ir veicināt skolēnu zināšanu un prasmju attīstīšanu uzņēmējdarbībā,  psiholoģijā un sabiedrisko attiecību jomās, gūstot pieredzi praktiskā darbībā.

Arī šogad jaunieši  guva pieredzi, tiekoties klātienē un uzdodot  svarīgus jautājumus sabiedrībā pazīstamiem un pieredzējušiem uzņēmējiem, politiķiem, aktieriem, mūziķiem, žurnālistiem un citiem dažādu profesiju pārstāvjiem. Skolēni noklausījās tādu sabiedrībā zināmu profesionāļu kā Aleksis Daume, Hosams Abu Meri, Lato Lapsa, Niks Jansons, Edgars Čerkovskis, Eduards Laķis, Ieva Brante, Ēriks Palkavnieks, Vita Brakovska , Pēteris Dimants, Uģis Kuģis un citu lekcijas. Sarunu tēmas bija interesantas un skolēnus motivējošas, redzes loka paplašināšanai noderīgas: līderisms uzņēmējdarbībā, darba devēja un darba ņēmēja savstarpējās attiecības, personības neapzināto resursu apzināšana, šodienas līderis un citas.

24.aprīlī “Panākumu Universitātē” nosvinēja izlaidumu, skolēni cīnījās par atbalstītāju balvām, piedalījās Biznesa augstskolas ”Turība” rīkotajā konkursā. Pasākumu vadīja Lelde Ceriņa un DJ Kārlis Blumfelds. Skolēniem, kārtojot augstskolas “Turība” testu, bija iespēja iegūt  studiju maksas atlaidi pirmajam mācību gadam: 2 skolēniem 100% atlaide un 10 skolēniem 25% atlaide. Pieci Gulbenes 2.vidusskolas skolēni Amanda Grunte, Danīna Dace Krūmiņa, Asnāte Dozorova, Paula Groševa un Amanda Kaspare pabeidza divgadīgo profesionālās pilnveides izglītības programmu ”Panākumu universitāte” un saņēma atestātu par programmas beigšanu. Amanda Grunte un Danīna Dace Krūmiņa lielā konkurencē, pildot nobeiguma testu,  ieguva pirmajam mācību  gadam  Biznesa augstskolā “Turība” studiju maksas atlaidi 25% apmērā. Prieks par centīgiem  skolēniem, kas jau tagad domā par savu nākotni, paplašina savu redzesloku, attīsta savas prasmes.

Pedagogs, karjeras konsultants  Raisa Raga