Reģionālais SMU pasākums ”CITS BAZĀRS” Gulbenē

14.02.2019.

Jau ceturto  gadu  Valentīndienā  Gulbenē, veikalā  „Beta”, notika reģionālais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākums “CITS BAZĀRS”, ko organizēja Gulbenes 2.vidusskola- biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) partnerskola.

Skolēnu mācību uzņēmums ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem.

 Savos uzņēmumos skolēni mācību nolūkos darbojas konkurences apstākļos un organizē uzņēmuma darbību – veido komandu, sadala pienākumus un atbildību, veido biznesa plānu, nosaka uzņēmuma darbības virzienu un mērķus, ražo un pārdod preces vai sniedz pakalpojumus, analizē darbības rezultātus.

Ar katru gadu SMU skaits, kas grib piedalīties Gulbenē SMU pasākumā “CITS BAZĀRS”, pieaug. Šogad gadatirgū piedalījās 61 SMU no 18 Latvijas skolām – gadatirgus pulcēja 205 jauniešus no Rīgas Valsts 2.ģimāzijas, Rīgas Valsts 3.ģimāzijas , Rīgas 64.vidusskolas, Madonas valsts ģimnāzijas, Madonas pilsētas vidusskolas, Jaunpiebalgas vidusskolas, Malnavas koledžas, Kārsavas vidusskolas, Aizkraukles novada vidusskolas, Bērzaunes pamatskolas, Lizuma vidusskolas, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Gulbenes 2.vidusskolas. Vistālākie viesi bija no Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas. Pamatskolas pārstāvēja 32 SMU un vidusskolas pārstāvēja 29 SMU.

Gulbenes 2.vidusskolu pārstāvēja 8 SMU: pamatskolēni no 4.a,b un 3.a klases  SMU“Kartīšu biedrība”,” Baritoni”, “Pērlītes”, “Kartīšu meistari” –skolēni piedāvāja dažādas apsveikuma kartītes, rotaslietas. Vidusskolas grupā SMU “The second life”-gleznas ar iedvesmojošiem uzrakstiem, piekariņus, spilventiņus; SMU ”Pērlaine”-pērļotas  rotaslietas, pat izgatavotas jostas  no pērlēm; “Amika”-personalizētus T-kreklus.

SMU  veikumu vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija AS “Swedbank” pārstāve Arita Melbārde, AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” Vidzemes reģiona vadītāja Olita Untāla , Liena Kazāka -Gulbenes novada domes  attīstības un projektu nodaļas projektu vadītāja, Anita Birzniece-Izglītības darba speciāliste – vadītāja vietniece, Sintija Jurjāne         -uzņēmuma  SIA”Moteda” vadītāja, Jānis Zvirgzdiņš- uzņēmuma   SIA“Z&Z furniture” īpašnieks, Arvis Rubenis    -“Rubenis WoodWork“ īpašnieks un Egils Kazakevičs no Madonas biznesa inkubatora.

Pēc rūpīgas dalībnieku izvērtēšanas žūrija piešķīra šādas nominācijas:

Pamatskolas grupā:

 1. Labākā pārdošanas komanda- Pet’s Stop (Madonas pilsētas vidusskola)
 2. Kvalitātes produkts- Spāres rotas (Bērzaunes pamatskola)
 3. Videi draudzīgs produkts- PaMaLino (Madonas pilsētas vidusskola)
 4. Inovatīva biznesa ideja- Beasty jewellery (Jaunpiebalgas vidusskola)
 5. Labākais stends – Be happy (Gulbenes novada valsts ģimnāzija)
 6. Sociāli atbildīgs SMU – New begginings (Gulbenes novada valsts ģimnāzija)
 7. Labākā reklāma- S-Vilki (Bērzaunes pamatskola)
 8. SIA ”Moteda” simpātijas balvas- Spāres rota (Bērzaunes pamatskola) un Pet’s Spot.( Madonas pilsētas vidusskola)
 9. Madonas biznesa inkubatora simpātijas balva-Baritoni (Gulbenes 2.vidusskola)

Vidusskolas grupā:

 1. Labākā pārdošanas komanda- VIP kalnedāri (Aģenskalna valsts ģimnāzija)
 2. Kvalitātes produkts- Garden goods (Gulbenes novada valsts ģimnāzija)
 3. Videi draudzīgs produkts- Light it Up (Gulbenes novada valsts ģimnāzija)
 4. Inovatīva biznesa ideja – KDG (Rīgas valsts 2.ģimnāzija)
 5. Labākais stends – Branch@Hang (Madonas novada valsts ģimnāzija)
 6. Sociāli atbildīgs SMU – Cepure Tev (Malnavas koledža)
 7. Labākā reklāma – Soap bar (Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola)
 8. SIA ”Moteda” simpātijas balvas- Sparkling rose (Malnavas koledža) Fire Life (Jēkabpils Agrobiznesa koledža)
 9. SIA”Z&Z furniture” simpātijas balvas- Beaty jewellery (Jaunpiebalgas vidusskola)
 10. Uzņēmums Rubenis Wood Work simpātijas balva- Cepure Tev (Malnavas koledža)

Gulbenes novada pašvaldības izpilddirektore Guna Švika sniedza Gulbenes novada pašvaldības pateicības rakstus arī skolotājiem par skolēnu sagatavošanu reģionālajām pasākumam.Lielu atbalstu sniedza  veikala “BETA” reģionālais vadītājs Valērijs  Pokidjko un Gulbenes veikala vadītāja Initai Dzendža. Sirsnīgs paldies viņiem par doto iespēju  skolēnu mācību uzņēmumiem tirgoties, mācīties komunicēt ar pircējiem, attīstīt savas prasmes.

  Raisa Raga, Gulbenes 2.vidusskolas skolotāja (JA Latvija skolotāja/konsultante)