Karjeras nedēļa skolā 08.10.2018. – 12.10.2018.

08.-12.10.2018.

 08.10. Karjeras nedēļa Gulbenes 2. vidusskolā sākās ar karjeras stundu visai skolai.

Katras klases skolēniem bija iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem – ar uzņēmējiem, zemniekiem, policistiem, kriminālpolicijas darbiniekiem, robežsargiem, pavāriem un citu profesiju pārstāvjiem. Bija daudz pārsteigumu: izradās – kriminālpolicijas  darbiniekam jāpārzina grāmatvedība, datorzinātne , psiholoģija, valodas un daudz kas cits un jāmācās visu laiku. Skolēnu atsauces ir vislabākās: gribam vēl tikties ar kādu profesionāli.

  1. 10. 7.c un 8. klases skolēni piedalījās VIAA pasākumā ar ”K – komandu” un virtuālās realitātes ”laika mašīnu karjerai”. Bija iespēja izbaudīt atraktīvās aktivitātēs – iepazīstot dažādas profesiju jomas ar virtuālo realitāšu brillēm, kā arī improvizētu etīžu palīdzību. Skolēniem, darbojoties komandās, bija jāsaliek konkrētai profesijai nepieciešamās prasmes lielajā karjeras prasmju puzlē. Žēl, ka laiks bija ierobežots.

09.10. Skolēni ar interesi apmeklēja interaktīvu pasākumu – izstādi ”Būvē savu karjeras ceļu pats”, kur bija iespēja iepazīties ar vidējās un vidējās profesionālās izglītības iespējām Latvijā. Uzklausīja  iedvesmas, pieredzes un profesiju stāstus. Notika arī tikšanas ar Sabīni Berezinu un Rassell. Katrs no šī pasākuma ieguva kaut ko vērtīgu. Mūsu skolas skolēni ar interesi prezentēja savu skolu, paldies viņiem.

10.10. 2. – 6.klašu skolēni  piedalījās karjeras spēlē ”Vai jābūvē karjera jau sākumskolā?” Atraktīvas komandu spēles, tikšanas ar Alūksnes džambu grupu, priekšnesumi un, protams, apbalvošana.

 10.10. Daži skolēni piedalījās reģionālā diskusijā vidusskolu skolēniem par karjeras attīstības atbalsta īstenošanu, ko organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra Karjeras nedēļas ietvaros Cēsis. Skolēni diskutēja par karjeras izvēli, profesijai nepieciešamajām prasmēm, par veiksmēm un neveiksmēm stāstīja Latvijā populāri dažādu profesiju pārstāvji.

10.10.  Vecāko klašu skolēni piedalījās VIAA organizētajā seminārā – medicīnas nozares interesentiem “Izglītības un darba iespējas medicīnas nozarē” .Skolēni varēja tikties ar Rīgas Stradiņa Universitātes, Stradiņa medicīnas koledžas studentiem un pārstāvjiem, ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem. Skolēni praktiski varēja izmēģināt glābšanas ierīces, uzdot jautājumus un saņemt  atbildes no profesionāļiem. Viņi tika iepazīstināti ar iespējamajām profesijām medicīnas nozarē. Noslēgumā bija ekskursija pa  Gulbenes slimnīcu, ko vadīja SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības” izpilddirektore Marika Jermaševiča . Atsauksmes ir visslabākās, iegūtais vēlreiz apstiprināja viņu vēlmi mācīties un savu dzīvi saistīt ar mediķa profesiju.

10.10.  Atvērto durvju diena Gulbenes novada uzņēmumos. Vidusskolēni ar interesi apmeklēja uzņēmumus, organizācijas , jo viņiem bija mērķis  iepazīties  ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai būtu vieglāk  izvēlēties sev piemērotu profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Skolēni saņēma atbildes uz iepriekš sagatavotiem jautājumiem. Tikās  ar Guntu Kalmani  –  sabiedrisko attiecību speciālisti, ar Vitu Kravali –  Gulbenes novada juridiskās nodaļas vadītāju, Inesi Līdaku, farmaceiti no “Mēness aptiekas”, un citiem. Skolēnu atziņas: jāmācās visu mūžu, jāprot strādāt komandā, visur nepieciešama augsta atbildībā, problēmas jārisina konstruktīvi, jāstrādā tādā profesijā, kas nes gandarījumu, bet jāpatur prāta arī to, ka maize nav bez garozas. Daudz jomās jāzina psiholoģija, ētika, jo tas palīdz strādāt ar klientiem

Liels paldies uzņēmējiem, pašvaldības un valsts iestādēm, tāpat arī – skolēnu vecākiem, palīdzot bērniem iepazīt tādus ārējos resursus kā darba vide, darba iespējas ,iepazīties ar dažādam profesijām un  tam nepieciešamajam prasmēm.

Karjeras speciāliste Raisa Raga