Oktobris ir bagāts ar karjeras pasākumiem

15.10.2018.

Jaunais mācību gads jau rit pilnā sparā, skolēni ne tikai mācās, bet arī domā par uzņēmējdarbību, jo Gulbenes 2.vidusskola ir Biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) dalībskola un JAL misija ir uzņēmējspēju veicināšana.

Mūsu skolas skolēni piedalījās Junior Achievement Latvija (JA Latvija) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros organizētajā  seminārā “Skolēnu mācību uzņēmumu darbnīca 2018” Vidzemes reģionā, Siguldas valsts ģimnāzijā. Tajā  skolēni varēja uzzināt par skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) veidošanas un attīstīšanas iespējām, iepazīties ar jau strādājošu SMU veiksmes stāstiem un uzklausīt biznesa ekspertu pieredzi.

15.oktobrī Rīgā norisinājās konference jauniešiem #Uzdrīksties uzvarēt,  ko organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia). Konferencē piedalījās 3300 jaunieši no visas Latvijas, tajā skaita arī skolēni no Gulbenes 2.vidusskolas . Pasākumā ar savu pieredzi dalījās Kaspars Gorkšs, Latvijas Futbola federācijas prezidents,  Aigars Nords, Lattelecom Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs, Alise Dīrika, Infogram līdzdibinātāja, un citas interesantas personas. Pasaules mēroga priekšnesumu Magnetic Latvia šovā demonstrēja  viesi no Ungārijas– basketbola kaskadieri. Skolēnu atsauksmes: pasākumā bija daudz interesantu aktivitāšu. Konferences  mērķis- iedrošināt jauniešus pievērsties uzņēmējdarbībai, attīstīt viņos prasmi un uzņēmību realizēt savas biznesa idejas – noteikti sasniegts.

Paldies Junior Achievement Latvia par lielisko pasākumu! Nu ir skolēnu laiks domāt , mēģināt  realizēt savas idejas, veidojot skolēnu mācību uzņēmumus. Lai veicas!

karjeras speciāliste Raisa Raga