Vasaras nometne

14.jūnijs

Gulbenes 2.vidusskola ir projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” izmēģinājumskola, līdz ar to nometnes mērķis uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem, palīdzēt viņiem karjeras lēmuma pieņemšanā, darba pasaules iepazīšanā, izglītības iespēju izpētē.

Nometnes programmā paredzētas radošas darbnīcas, uzņēmumu apmeklējumi: skolēni uzzinās par uzņēmēja darbu, darba devēja  problēmām, to iespējamo risināšanu, riskiem, iepazīsies ar kurpju dizainera profesiju, kafijas meistara barista profesiju,  keramiķa, dabiskā koka  formu apstrādes meistara, kalēja amata arodiem.

Skolēniem būs iespēja aktīvi darboties ar kafijas grauzdētavas “Tīrs miers” īpašniekiem meistardarbnīcā:  stāsts par kafijas pupiņas ceļojumu no plantācijas līdz krūzītei, par kafijas meistara barista profesiju, par uzdrīkstēšanos nodarboties ar uzņēmējdarbību laukos praktiska nodarbībā.

Kopā ar SLB reklāmas darbnīcas vadītāju būs iespēja radoši izpausties un darboties pie preču iepakojuma dizaina un  radošumu uzņēmējdarbībā.

Paredzētā ekskursija uz bioloģisko saimniecību ”Lukstiņi”- iepazīsim bitenieka arodu.

Skolēni varēs izbaudīt meistarklasi kopā ar Lindu Nebednieci -dizaineri, mūziķi, fotogrāfu.

Jolanta Brūniņa, izšuvumu meistare, savā darbnīcā iesaistīs skolēnus un būs iespēja apgūt izšūšanas pamatprasmes.

Skolēni varēs iepazīties ar profesiju-kurpju dizaineris, piedaloties nodarbībā ar mākslinieci Lailu Uisku, kas rada unikāla dizaina somiņas un apavus.

Jauniešu akadēmijas “Pacelt Pasauli” mentori atraktīvā nodarbībā palīdzēs skolēniem izprast, kā atrast savu nākotnes aicinājumu, kāpēc ir svarīgi plānot savu dzīvi un domāt labas domas.

Radošajās darbnīcās skolēni paši veidos savus uzņēmumus (SMU)- ražos preces un sniegs pakalpojumus, preces realizēs tirdziņā Gulbenes novada domē nometnes pēdējā dienā . Būs aizraujošas fiziskās aktivitātes, pārgājieni, kino vakari, komandu spēles u.c.

25 jūnija rītā, pēc plkst. 8.00 pulcēšanās pie Gulbenes 2.vidusskolas internāta.

– jānoslēdz līgums ar vecākiem,

-jāiesniedz pošu kartes un medicīnas izziņas par atļauju piedalīties nometnē,

-jāsamaksā dalības maksa,

-jāaizpilda anketa,

plkst 9.00 dodamies uz “Sonāti” Stāmerienā.

Uz nometni līdzi jāņem:

-lietus izturīgs apģērbs, vējjaka,

-apavi(lietainam laikam, sportam, karstam laikam),

-apģērbs vēsākam laikam (džemperi, garās bikses),

-apģērbs karstam laikam (T-krekli, šorti),

-peldkostīms, dvielis,

-galvassega (karstam laikam),

-ērts apģērbs sportošanai,

-naktsveļa, maiņas apakšveļa, zeķes (maisiņš netīrajai veļai).

-personīgās higiēnas piederumi (zobu birste, pasta, ziepes, šampūns, dvieļi, ķemme, spogulītis, kabatlakatiņi),

-sava pudele dzeramajam ūdenim.

Nometnes noslēgums no plkst. 11.00-13.30 tirdziņš Gulbenes novada domē, pēc tam, plkst. 13.30 noslēguma pasākums novada domes zālē. Uz noslēguma pasākumiem laipni lūgti vecāki!

Papildinformāciju par nometnes programmu un tās norisi var iegūt arī pie pedagoga karjeras konsultanta Raisas Ragas  tel. 26428918