Mana karjera  fizikas un ķīmijas pasaulē

09.04.2018.

9.aprīlī  Gulbenes 2.vidusskolā notika  karjeras pasākums “Mana karjera” 7.-12.klasei ar mērķi veicināt skolēnu karjeras lēmumu pieņemšanu.  Norisinājās  nodarbības, kuras vadīja profesionāli fiziķi un ķīmiķi, iepazīstot profesijas, kas saistītas ar inženierzinātni un dabaszinībām. Ar eksperimentiem uzņēmums SIA “Laboratorium” uzskatāmi demonstrēja, kādās jomās šo profesiju pārstāvji var izmantot savas zināšanas sadzīvē, zinātnē, ražošanā. Līdz ar to skolēni ir iepazinuši dažādus ķīmijas un fizikas aspektus un ir mudināti tās pētīt patstāvīgi, ir uzzinājuši par dažādām profesijām, kurās izmanto šis eksaktās zinātnes.

Programmas vadītāji Mārtiņš un Jurijs stāstīja par aktuālajām profesijām fizikas un ķīmijas jomā, pārsteidzot mūsu jauniešus ar dažādiem eksperimentiem. Eksperimenti tika veikti  skolēnu priekšā un skolēni tika  iesaistīti to veikšanā.

Nodarbību laikā notika šādi eksperimenti:

1) ķīmijas jomas profesijas (būvniecības uzņēmuma materiālu testēšanas laboratorija – celtniecības putas; farmācijas zāļu izstrādes un testēšanas laboratorija – sausais ledus; pārtikas kvalitātes laboratorija – Landolta reakcija; filmu industrijas specefektu laboratorija – šķidrais slāpeklis, sausais ledus; salūta testēšanas laboratorija – fosfora lampa, metāla skaidiņu dedzināšana);

2) fizikas jomas profesijas (jaunu izgudrotu materiālu pielietošana – absorbenti, kosmosa materiālu izpētes laboratorija – nitinols, šķidrais slāpeklis, elektroierīču testēšanas laboratorija – elektrības indukcijas ierīces).

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pedagoģe- karjeras konsultante

Raisa Raga