Karjeras iespējas iekšlietu un aizsardzības jomās

23.02.2018.

Gulbenes 2.vidusskolas skolēni piedalījās seminārā Alūksnē ”Karjeras iespējas iekšlietu un aizsardzības jomās”, kur iepazinās ar iekšlietu un aizsardzības nozares karjeras iespējām, saņēma informāciju par izglītības iespējām, esošajām profesijām un darba iespējām.

Skolēni iepazinās ar ugunsdzēsēja glābēja profesiju, uzzināja, ko glābējs dara  ikdienā, kādas ir pamatprasības šīs profesijas pretendentam, kādas ir turpmākās izglītības iespējas. Darbs ir smags, nepieciešama laba veselība, izturība un vēlme palīdzēt citiem.

Profesija –robežsargs. Robežsardzes darbība tiek organizēta, ievērojot likumību, humānismu, cilvēka tiesības un balstās uz iedzīvotāju palīdzību. Skolēni saņēma plašu informāciju par iespējam mācīties Valsts robežsardzes koledžā un darba iespējam.

Ka kļūt par karavīru? Skolēni citreiz  uzdod tādu jautājumu. Tieši šajā seminārā skolēni varēja saņemt plašu, izsmeļošu informāciju par iespēju dienēt armijā un par izglītības iespējām militārajā jomā .

Visus pārsteidza jauno policistu Valsts policijas koledžas kadetu prasmju demonstrējumi, kinologi sadarbībā ar dienesta suņiem demonstrēja savas prasmes un suņu spēju darboties dažādos apstākļos un izpildīt uzdevumus.

Lai  iestātos  Valsts policijas koledžā, jānokārto iestājpārbaudījumi – fizisko normatīvu tests, vērīguma un atmiņas pārbaudes tests, kā arī tests par piemērotību dienestā.

Lietderīgi pavadīta diena! Varbūt kādam šī diena palīdzes izvēlēties savu nākotnes profesiju?

Raisa Raga, pedagoģe- karjeras konsultante