Apmeklējam izstādi ”Skola 2018”

23.02.2018.

23.februārī mūsu skolas skolēni kuplā skaitā apmeklēja izglītības izstādi ”Skola 2018” Rīgā. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Izstādē “Skola 2018” skolēni saņēma  informācija par Latvijas un ārvalstu augstskolu, koledžu, tehnikumu un citu mācību iestāžu piedāvājumiem, jaunām mācību programmām un interešu izglītību. Tāpat izstādē skolēni iepazinās ar svešvalodu un dažādu mācību kursu piedāvājumu, kā arī izmēģināja  dažādās profesijas, vēroja paraugdemonstrējumus un piedalījās dažādās aktivitātēs.

“Skola 2018”  varēja satikt ārzemju universitāšu pārstāvjus, konsultantus un uzzināt par izglītības iespējām – studijām, valodu un atpūtas nometnēm, kursiem  vairāk nekā 15 pasaules valstīs, kā arī starptautiskajiem kursiem un testiem!

Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Bulduru dārzkopības vidusskola piedāvāja savu skolu virtuālo realitāti, Latvijas Kultūras akadēmija ne tikai iepazīstināja ar studiju iespējām savā augstskolā, bet pārsteidza  ar modernās dejas priekšnesumiem. Transformeri, zobārstu rīki, iespēja izmēģināt dažādās  profesijas- tas viss bija izstādē .

Skolēni atzinīgi novērtēja izstādes plašās iespējas, ieguva  daudz vērtīgas informācijas, kas palīdzēs skolēniem pieņemt lēmumu, ko darīt  pēc vidējās vai pamatskolas iegūšanas vidusskolas beigšanas.

Dienu izmantojām lietderīgi un apmeklējam Latvijas Universitātes Dabas māju. Lielākā daļa skolēnu pirmo reizi redzēja tik modernu augstskolu, uzzināja  par plašajām un daudzveidīgajām studiju iespējām visās LU 13 fakultātēs. No augstskolas jumta varēja redzēt skaistus Rīgas skatus, ka arī ieraudzīt vēl vienu LU ēku, kas atrodas būvniecības stadijā.

LU Dabas māja ir pirmā ēka Akadēmiskā centra kompleksā, ko pašlaik apdzīvo ķīmijas, bioloģijas, ģeogrāfijas un zemes zinātņu studenti un akadēmiskais personāls. Ēkas septiņos stāvos ierīkotas vairāk nekā 130 zinātnes laboratorijas, kas aprīkotas ar jaunāko un modernāko aparatūru. Jau šā gada nogalē blakus Dabas mājai durvis vērs Zinātņu māja un tuvāko trīs gadu laikā teritoriju papildinās arī Rakstu māja.

Raisa Raga, pedagoģe – karjeras konsultante