Ēnu diena 2017

15.02.2017.

Šogad Ēnu dienā no mūsu skolas piedalījās 49 skolēni, 41 no viņiem pabija dažādos uzņēmumos.

Lūk, daži ēnotāju stāsti.

Stāsta Darja R. 10.kl.: „Es biju Rīgas Dzemdību namā un ēnoju tādu profesiju kā neonatologs. Man ļoti patika dakterīte, kuru es ēnoju, jo viņa man pastāstīja visu, kā ir īstenībā- kā notiek reālajā dzīvē, kā darīt pareizi. Es vēroju, kā dakterīte pārbauda mazuļus, viņu sirsniņu un elpošanu un kā medmāsiņas dezinficē mazuļiem acis, ausis, paduses. Vēlāk ar medmāsiņu vedām mazuļus sauļoties. Foto var redzēt aparātu, kur sauļo mazuļus. Man ļoti patika ēnot šo profesiju, jo es uzzināju daudz ko jaunu un sapratu, ka vēlos saistīt savu dzīvi ar medicīnu.”

Stāsta Paula P. 10.kl.: „15.februārī norisinājās Ēnu diena 2017, kurā skolēni apmeklēja kādu darba vietu un 4-6 stundu garumā vēroja interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos drba tirgum. Arī mani ieinteresēja Ēnu diena, un es devos uz Valsts Policijas Vidzemes reģiona pārvaldi un iepazinos ar Gulbenes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākās inspektores profesiju. Kopā mēs bijām 6 ēnotāji no dažādām novada skolām. Sākumā mūs iepazīstināja inspektore ar savu profesiju un visu, ko nepieciešams apgūt, lai varētu strādāt šajā jomā. Tad mēs devāmies apskatīt visu iecirkni, iepazināmies ar visiem amatiem un nedaudz izzinājām par katru no tiem. Pēc pusdienlaika inspektorei bija pārrunas, taču šajā procesā es nevarēju piedalīties, jo tā ir konfidenciāla informācija. Pēc šīm pārrunām uzdevu sev interesējošos jautājumus, uz kuriem inspektore sniedza man atbildes. Esmu ļoti gandarīta par iegūto informāciju. Tiešām, no sirds saku paldies, ka ir tāda iespēja kā Ēnu diena, kurā es varu iepazīties ar daudz ko jaunu un dzīvei noderīgu!”

Stāsta Evelīna V.: „Man Ēnu dienā  bija iespēja doties uz vecāko viesnīcu Latvijā SemaraH hotel Metropole, kura pastāv kopš 1871.gada. Vēsture stāsta, ka tā ir bijusi pirmā viesnīca, kurā tika piedāvāts siltais ūdens. Iepazinos ar restorāna vadītāja amatu. Vispirms devāmies aplūkot viesnīcas apartamentus, kuri bija ļoti ērti un gaumīgi. Vēlāk mēs aplūkojām pašu virtuvi, pavāru ikdienas darbu, ēdienkarti. Kā sapratu, ēdienkartē ir apkopotas dažādas virtuves, lai viesi varētu izbaudīt ne tikai ierasto, bet arī nogaršot  citu valstu kulinārijas šedevrus. Bija izdevība apskatīt arī vietas, kuras ne katram no darbiniekiem pieejamas. Protams, ieturējām pusdienas. 14:00 sagaidījām viesus, kuri bija ieradušies no dažādiem uzņēmumiem biznesa pusdienās. Darbinieki bija ļoti draudzīgi un atsaucīgi.Šis pasākums deva iespēju paplašināt savu redzesloku, aptvert nākotnes nodomus. Nebiju gaidījusi, ka šis darbs ir tik ļoti smags un darba diena ir gara. Neskatoties uz grūtībām, neesmu pilnībā atmetusi domu kļūt par šīs profesijas pārstāvi. Esmu gandarīta par pieredzēto, manuprāt, Ēnu diena ir ļoti izglītojoša un var kļūt par pamatu karjeras veidošanai.”

informāciju apkopoja karjeras speciāliste R.Raga